Arama

Tirebolu Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

Tirebolu Belediyesi iştiraki olan Tirebolu Kentsel Yönetim A.Ş. ile Belediye-İş Sendikası arasında yapılan ‘Toplu İş Sözleşmesi’ düzenlenen törenle imzalandı.

15/01/2024 09:34 | Son Güncelleme : 17/07/2024 20:26 | Super Admin


Tirebolu Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

Tirebolu Belediyesi’nde düzenlenen imza törenine Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, belediye birim amirleri, CHP Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, CHP Tirebolu İlçe Başkanı Cemil Çalık, CHP Espiye İlçe Başkanı İbrahim Akgün, CHP Espiye Belediye Başkan Adayı Erol Karadere, belediye çalışanları ile Belediye-İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Halil Yeşiltepe ve diğer temsilciler katıldı.

Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Halil Yeşiltepe yapılan anlaşma ile ilgili olarak şöyle dedi ”Yapılan anlaşma sonucunda; ek ikramiyeler 30 günden 52 güne çıkarılırken, bayram yardımları, kıdem zamları ve çeşitli iyileştirmeler ile işçi maaşlarında memnuniyet verici seviyede artışlar sağlandı. Daha sonraki 6’şar aylık dönemde uygulanacak artışlar; enflasyon oranına ek olarak yüzde 10 refah payı şeklinde olacaktır. Belediye çalışanı sendika üyelerimiz tarafından da sevinçle karşılanan bu anlaşmadan dolayı bizler de memnuniyet duyuyor, Belediye Başkanımız Sayın Takır’a gösterdiği yaklaşımdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz” İmzalanan toplu iş sözleşmesinin ardından Tirebolu Belediyesi’nde çalışan bir işçinin maaşı diğer yan haklar hariç 23 bin lira ile 30 bin lira aralığında olurken, yeni ücretler Ocak 2024’ten itibaren geçerli olacak.

Etiketler : giresun haber Tirebolu haber Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır CHP Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek CHP Tirebolu İlçe Başkanı Cemil Çalık CHP Espiye İlçe Başkanı İbrahim Akgün CHP Espiye Belediye Başkan Adayı Erol Karadere
Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

7. EURYDICE Tanıtım Toplantısı Giresun'da Gerçekleştirildi

7. EURYDICE Tanıtım Toplantısı Giresun'da Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı EURYDICE (Avrupa Eğitim Bilgi Ağı) Türkiye Biriminin 7. Tanıtım Toplantısı, 5-7 Aralık 2023 tarihleri arasında Giresun'da gerçekleştirildi.

7 ay önce
CHP’de Belediye Başkan Aday Adayları Mülakata Girdiler

CHP’de Belediye Başkan Aday Adayları Mülakata Girdiler

CHP'nin Giresun merkez ile ilçe ve belde belediye başkanlığı için aday olmak isteyen aday adayları görevlendirilen 2 milletvekili tarafından mülakata alındılar.

7 ay önce
Fındık üreticileri yılbaşına odaklandı

Fındık üreticileri yılbaşına odaklandı

Giresunlu fındık üreticilerini ilgilendiren fiyatlar beklenmeyen bir seyir izliyor. Fiyatlar, kısa süre içinde 115 TL'ye yükselmiş ancak umut verici yükseliş devam etmemiş, 115 TL'den 100 TL'ye gerilemişti.

7 ay önce